Dış Cephe Temizliği İçin Kullanılan Teknolojik Ürünler Neler?

Dış Cephe Temizliği İçin Kullanılan Teknolojik Ürünler Neler?

Dış Cephe Temizliği İçin Kullanılan Teknolojik Ürünler Neler?

Dış cephe temizliği günümüzdeki insanlar için bir tür ihtiyaçtır. Çoğalmakta olan inşaat sektöründe birçok firma bu açıdan bir arayış içerisine girer. İlerleyen teknolojilerle birlikte dış cephe temizliği alan yapılar ile almayan yapılar arasında gözle görülen bir fark vardır. Bu hizmeti görmemiş yapılar daha kısa ömürlü, bakımsız ve kirli görünürken, bu hizmetten faydalanan firmalar daha sağlıklı ve daha kaliteli bir görüntü yaratmaktadır. Firmamız bu açıdan kaliteli bir hizmet sunmakla birlikte her türlü teknolojik alt yapıya sahiptir.

Dış Cephe Temizliği İçin Kullanılan Teknolojik Ürünler Neler?

 Dış cephe temizliği farklı sistemlerle yapılmaktadır. Asansörlü sistemler, vinçli sistemler, dağcı modeli sistemi ve son yıllarda oldukça yaygınlaşan teleskobik sırık işlemi kullanılmaktadır. Bu sistemler iş gücünü ve zaman kaybını en aza indirgemek için kullanılmakta olan temizlik şirketleri tarafından geliştirilmiş yöntemlerdir. Teleskobik sırık diye adlandırılan işlem en çok tercih edilen yöntem olmakla birlikte daha az maliyet daha iyi kalite prensibi üzerinden yol almaktadır. Karbon fiber boruların birbirine eklenip çıkarılmasıyla ve en ucuna da fırça konularak su hortumunun işlem görmesi olarak da söyleyebiliriz. Su motoru sayesinde hiç bir yerde leke bırakmayan bu sistemle daha hızlı işlem yapılır. Daha çok plaza ve gökdelenlerde kullanılmaktadır. 20 metrenin üstünde olan yapılarda ise genelde asansörlü, vinçli ve dağcı sistemi kullanılır. Asansörlü sistemler genelde apartmanların ve binaların temizliğinde kullanılır. Çatı katına sabitlenen ve aşağıdaki mekanizmayı tutmasıyla işlem gören bu sistemde önemli yere sahiptir.

Dış Cephe Temizliği İçin Kullanılan Teknolojik Ürünler Neler?

En İyi Hizmet

Dış cephe temizliği yapılırken kullanılan vinçli sistemde ise araç üzerine sepetli veya örümcek tipi vinç koyarak yapılan yöntemdir. Bu sistem daha çok yüksek yapılı binalarda kullanılır. İş sağlığı ve güvenliği açısından da en tehlikesiz olanıdır. Dağcı sistemde ise, halat yapının en üst kısmına bağlanarak yapılır. Bu işlemde eğitimli ve tecrübeli elemanlarla çalışır. İş sağlığı en tehlikeli olan sistem bu sistemdir. Tüm yöntemlerde kullanılan ekipmanlar Türk standartlarına uygun olmalıdır.  Dış cephe temizliği artık büyük metropollerde yaygınlaşmıştır. Kullanılan malzemeye göre fiyat verilmektedir. Firmamızın uygun fiyatlarından ve kampanyalarından yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.