Doğru Dış Cephe Temizliği Nasıl Yapılır?

Doğru Dış Cephe Temizliği Nasıl Yapılır?

Doğru Dış Cephe Temizliği Nasıl Yapılır?

Dış cephe temizliği binanın uzun ömürlü olması için gereklidir. Dış cephe, binanın dışta kalan kısımlarıdır. Dış mimaridir. Dış cephe genellikle kaliteli, uzun ömürlü, dayanıklı malzemeler kullanılarak yapılır. Kullanılan boya ve malzemeler kire, yağmura ve diğer olumsuz hava şartlarına dayanıklıdır. Dairelerin ve binanın içinin bakımı kadar dış cephenin de bakım ve temizliği önemlidir. Binanın daha uzun ömürlü olmasını, güzel görünmesini sağlar. Temizlik, boya ve bakımı yapılmayan binaların yüzeylerinde çatlaklar oluşur. Bu çatlaklardan birçok haşere girmesi olası bir durumdur. Dış cephe temizliği tüm bu olumsuzlukları minimize edecek, önleyecektir.

Dış Cephe Temizliği

Dış cephe temizliği fizibilite çalışmasıyla başlar. Öncelikle çalışanların güvenliği için, binanın yüksekliğine vinç, sepet sistemi gibi güvenlik uygulamaları halledilir.  Hangi malzeme kullanılmış, kullanılan malzemeye hangi temizlik ürünü uygundur tespit edilir, karar verilir. Öncelikle binanın bir kısmında deneme yapılır. Etkili oluyor, herhangi bir zarar vermiyorsa uygulamaya geçilir. Alüminyum kompozit, mozaik, mermer, PVC (paslanmaz özellik) ve granit gibi dış cephe kaplamaları bulunmaktadır. Yaptığımız temizlikte malzeme baz alınır ve uygun bir program çıkartılır.

Doğru Dış Cephe Temizliği Nasıl Yapılır?

Doğru Dış Cephe Temizliği Nasıl Yapılır?

Dış cephe temizliği tecrübeli, işin ehli olanlar tarafından yapılmalıdır. İnşaat veya tadilat sonrası temizliklerde kullanılacak ürünler farklıdır. Buna göre uygun malzeme seçilmelidir. Öncelikle, zemin parsellenmelidir. Parsellemeyle, tüm binanın kusursuz ve eksiksiz bir biçimde temizlik sağlanır. Temizleme işlemi bitince kurulama işlemi yapılır, kusursuz yapılmalıdır. Kısa zamanda yeni bir temizlik ihtiyacı olmaması için, kir engelleyen, erteleyen ürünler kullanılmalıdır. Senede bir defa yapılması yeterli olacaktır. Firmamız en kaliteli dış cephe temizliği hizmetini sizlere sunar.

Dış Cephede Kir ve Kireç

Binaların kirlenme durumları, kir yoğunluğu bulunduğu çevreye, iklime bağlı olarak da değişir. Binanın yapısı ise kireç oluşumunda etkilidir. Kireç; yağmur, kar, dolu suları binanın yüzeyindeki çıkıntılarda su birikintileri oluşur. Bu su birikintilerine ise rüzgârla birlikte tozlar girmektedir. Tozların, yağmur sularıyla birleşimi zamanla mineralleşerek kireç oluşumuna sebep olur. Temizlik planlamasında bu kireçler de unutulmamalı, uygun ürünler temin edilmelidir. Kir ise; çevredeki soba, egzoz ve fabrika bacalarından çıkan yoğun ve kirli dumana maruz kaldıkça

Bu makalemizde sizler için Doğru Dış Cephe Temizliği Nasıl Yapılır? Bunu anlattık.