Ev Temizliğinde Hijyen Nasıl Sağlanır?

Ev Temizliğinde Hijyen Nasıl Sağlanır?

Ev Temizliğinde Hijyen Nasıl Sağlanır?

Ev temizliği hem kadınların hem de erkeklerin en mustarip olduğu konular arasında yer alır. Çünkü temizlik, sağlık açısından önemli olduğu kadar görsel açıdan da önemli bir detaydır. Fakat, ev temizliği yapılırken hijyenin sağlanması gerekir. Özellikle çocuklu ailelerin sıklıkla şikayetçi olduğu hijyen konusu, önemsenmesi gereken en önemli detaylar arasında yer alır.

Ev Temizliğinde Hijyen Nasıl Sağlanır?

Yaşam Alanında Hijyen İçin

Evde en önemli konu olan hijyeni sağlamak için 3 çeşit temizlik yapılmalıdır. Bu temizlikler; günlük, haftalık ve aylık olarak periyotlara ayrılır. Günlük temizlik, silme ve süpürmeyi kapsar. Her gün tüm evin süpürülmesi ve deterjanlı su ile silinmesi gerekir. Mutlaka her gün ya da 2 günde bir tozlar alınmalıdır.

Haftalık temizlik ise; silme ve süpürmenin yanı sıra, banyo ve tuvalet temizliğini de kapsar. Banyo ve tuvaletler temizlenirken çamaşır suyu kullanılabilir. Fakat birçok kişinin temizlik yaparken yaptığı bir hata vardır. Bu da iki türlü temizlik maddesinin karıştırılarak kullanılmasıdır. Kesinlikle böyle bir şey yaparak sağlığınızı tehdit etmeyin. Tuvalet ve banyo temizliğinde Cif de kullanabilirsiniz.

Aylık temizlik ise daha detaylıdır. Tüm evin en ince detayına kadar temizlenmesi gerekir. Öncelikle evin toparlanması, ütülenmesi gerekenlerin ayrılması, banyo ve tuvaletlerin iyice temizlenmesi, halı ve koltukların silinmesi gibi birçok iş her ay yapılmalıdır. Temizlik yaparken duru su yerine sirkeli su da kullanılabilir. Sirkenin mikrop öldürücü gücü sayesinde evde hijyen rahatlıkla sağlanabilir. Bununla birlikte evin sık sık havalandırılması gerekir. Her havalandırma yapıldığında evdeki kirli hava dışarıya gider. Temiz hava ise içeriye girer. Alanya temizlik firmaları bu konuda geniş kapsamlı bir hizmet sunar.

Ev Hijyeninde Küçük Detaylar

Ev temizliği yapılırken birçok insan küçük detaylara dikkat etmez. Bu nedenle istediği hijyen bir türlü sağlanamaz ve ev mikrop yuvasına dönüşür. Bu nedenle evin birçok noktasını temizlemeyi unutmamanız gerekir. Bunlardan bir tanesi tavandır. Mutlaka tavan süpürülmeli bir temizlik fırçası ile silinmelidir. Kaloriferlerin üstü ve altı temizlenmeli, kapağı kaldırılarak iç kısmı temizlenmelidir. Kaloriferin iç kısmını temizlemeniz sıcaklığın da artmasını sağlar. Dolapların içleri her ay silinmelidir. Birikmiş tozlar varsa süpürgeye çekilmelidir. Kapakların yüzeyleri mutlaka silinmeli, gerekirse eşyalar çekilerek arkaları silinmelidir. Her hafta tüm nevresim takımları yıkanmalı, yerine yenisi serilmelidir.

Alanya Temizlik Firmaları

Evinizde hayal ettiğiniz hijyeni yakalamak isterseniz temizlik firmalarından istediğiniz hizmeti alabilirsiniz. Firmamız, evinize geldiğinde ister günlük isterseniz de aylık temizliği yapar. Özellikle evi temizlemeye vakti olmayan kadınlar için büyük bir hizmet veren Alanya temizlik şirketleri halıları da yerinde yıkar. Bu sayede toplama ya da yeniden serme gibi dertleriniz de olmaz.

Alanya temizlik şirketleri denildiğinde akla gelen firma, mermer cilalama, koltuk yıkama gibi hizmetlerin yanı sıra havuz temizliği de yapar. Temizlik şirketi çalışanlarımız alanında profesyoneldir. İnsan sağlığına zarar vermeyen ürünler kullanarak evinizde hayalini kurduğunuz hijyeni sağlarsınız.