Evcil Hayvan Besleyenler İçin Ev Temizliğinin Püf Noktaları

Evcil Hayvan Besleyenler İçin Ev Temizliğinin Püf Noktaları

Küçük dostlarımız hayat koşuşturmamız içerisinde bize bir dost bir yol arkadaşı hatta bir ev arkadaşı oluyorlar. Kendi konforumuzu olduğu kadar onlarında konforunu düşünüyor ve bazen sağlıklarına, yediklerine, içtiklerine kendimize ettiğimizden dikkatten daha çok ediyoruz. Bize dostluk eden bu küçük canların evlerimizde ki varlığı bize huzur veriyor ve hayatımıza eşlik etmelerini sağlıyor.

Evimizde bir alanı tamamen onlara tahsis ediyor dahi olsak elbette ki evcil hayvanımız ulaşabileceği her yere giriyor ve çıkıyor. Hal böyle olunca partiküller, tüyler ve olası mikroplar karşı konamaz biçimde evimizin her yerine yayılıyorlar. Bazılarımız bu küçük dostları dolaşmaları için dışarıya da çıkarmak zorundalar. Onların durumunda ise işler biraz daha karmaşıklaşıyor çünkü dışarıdaki bakteri ve mikroplar da evin içerisine taşınmaya başlıyor.

Evcil Hayvan Besleyenler İçin Ev Temizliğinin Püf Noktaları

Evde Hayvan Bulunması Halinde Hijyen Riskleri Nelerdir?

Alanya temizlik firmaları ev temizliğiniz konusunda yardımınıza koşuyor. Evinizde ister bir kuş ister kedi, köpek, kaplumbağa ya da sayamadığımız evcil dostlarımızdan hangisini bakıyor olursanız olun evinizdeki mikrop sayısı ister istemez artacaktır. Biz insanların bir florası olduğu gibi hayvanlarında bir florası vardır. Deri döküntüleri, partiküller, kıllar, tüyler her an her yere ulaşabilirler. Mikropların her yere ulaşması sadece hayvanınızın oradan oraya koşturmasına bağlı olarak değil, hava yoluyla ilerlemesiyle de olur. Bizim havada göremediğimiz küçük parçacıklara partikül denir. Bu partiküller evin içinde daima vardır ve eşyaların üzerinde birikebilirler.

Hijyen İçin Ne Yapılmalıdır?

Evcil bir hayvanın bulunduğu evlerin temizliği elbette normal evlerden biraz daha fazla özenilmelidir. Ancak ev temizliğine geçmeden önce hayvanımızın öz temizliğini sağlamak da çok önemlidir. Küçük dostumuz için gerekli hijyen koşullarını sağladığımızda evimizde bir dereceye kadar korunmaya alınmış olacaktır.

Evcil Hayvan Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Alanya temizlik evlerde temizliği garantiliyor. Evcil hayvan temizliği konusunda dikkat etmemiz gereken birkaç nokta vardır. Eğer hayvanımız dışarıda dolaşıyorsa dışarıdan gelecek tehlikeleri de göz ardı etmememiz gerekir. Hayvanımızın ev içinde tüylerinin dökülmesini en aza indirebiliriz. Küçük dostlarımızı düzenli aralıklarla taradığımızda evde dolaşırken üzerinden tüy dökme olasılığını da azaltmış oluruz çünkü normal olarak kopacak tüylerinin düşmesine yardımcı oluruz. Bu işlem ayrıca hayvanın kan dolaşımı içinde gereklidir.

Kedi kumu gibi ürünleri evin belli bir noktasında tutmalı, her gün değiştirmeli, değiştirirken mutlaka eldiven takmalıyız. Hayvanlarımızın yemek yediği kapları sık sık temizlemeliyiz. Bu hem onların sağlıkları hem ev hijyeni konusunda önemli bir noktadır. Dışarıdan gelen hayvanlarımızı kene gibi tehditler sebebiyle fırçalamalı ve ilaçlamalarını yapmalıyız.

Evde Hijyen Nasıl Sağlanır?

Alanya temizlik şirketlerevinizin hijyeni için iş başındadır. Evin içinde bulunan tüm partiküllerden kurtulmanın en iyi yolu evi sık sık güçlü bir elektrik süpürgesiyle temizlemektir. Evin tozları düzenli aralıklarla detaylı şekilde alınmalıdır. Evcil hayvanımızın herhangi bir tuvalet kazasında dışkıladığı yer deterjanla ve sirke ile silinmeli koku yok edilmelidir.