İş Yeri Temizliği ile İş Veriminizi Artırın

İş Yeri Temizliği ile İş Veriminizi Artırın

Alanya temizlik ofislerin ve evlerin temizliği için iş başındadır. Yapılan çalışmalara göre bulunulan çalışma ortamının çalışma performansı üzerinde etkileri gözlemlenmiştir. Dağınık ve hijyenik olmayan ortamların dikkat ve odaklanma sürelerini kısalttığı bilinmektedir. Çalışılacak ortamın düzenli ve temiz olması daha sağlıklı düşünmeyi, odaklanmayı arttıracağı gibi hijyenik olarak temiz bir ortamda çalışmak da sağlığınızı tehlikeye düşürmeyecek, uzun vadede iş performansınız olumsuz etkilenmeyecektir. Dikkat ve odaklanma süreniz arttıkça üzerinde çalıştığınız işten elde edeceğiniz verim de artacaktır. Ortaya koyduğunuz kaliteli iş miktarı sebebiyle iş motivasyonunuz da yükselecek kişisel performansınızda artış olacaktır.

Düzen ve İş Performansı

Alanya temizlik firmaları hijyenik bir ofisin çalışma için ne kadar önemli olduğunun farkındadır. Çalışma ortamının koşullarının kişinin performansı üzerindeki etkilerini inceleyen çalışmalar kaliteli düşünme etkinliğinin çevrenin görünümüyle paralel olarak değiştiğini göstermektedir. Çalışılan ortamın temizliği, kişinin ferah bir ortamda çalışmasını sağlar ve stres altında hissetmesini önlemiş olur. Dikkat dağıtıcı öğelerin çalışma masası üzerinde olmaması, belgelerin kategorize edilerek raflanmış olması, ışıklandırma, duvar rengi, sıcaklık gibi çalışma ofisinde birçok değişkenin çalışma performansı üzerinde etkileri bulunmaktadır. Çalışma ortamında göz yormayacak ışık tercihi, yeterli aydınlatma ve düzen el göz koordinasyonu açısından yoruculuk da oluşturmamaktadır.

İş Yeri Temizliği ile İş Veriminizi Artırın

 İş Performansı ve Psikoloji

Çalışılan ortam düzenli ve temiz olduğunda artan dikkat ve odaklanma süresi ile kaliteli işler ortaya konur. Kişi ortaya koyduğu performans sonrası içsel olarak tatmin duyar ve bu çalışma isteğini daha da arttırır. İçsel motivasyon arttığı için performans olumlu etkilenir. Kişi bu durumda yaşadığı içsel tatminden dolayı benlik imgesini de güçlendirmiş olur.

İş Yerlerinde En Çok Hijyen Gerektiren Noktalar

Alanya temizlik şirketler iş yerinin temizliği için dikkat edilmesi gereken birçok nokta olduğunu çok iyi biliyor. İş yerleri birçok insanın bir arada kullandığı yerler olabilir. Birçok kişinin temas ettiği yerlere gün içerinde defalarca dokunulması gerebilir. İnsanların en çok temas ettikleri noktalar merdiven korkulukları, asansör düğmeleri, kapı kolları, pencere kolları, sandalye ve koltuk başları, lavabo muslukları gibi örneklerle çoğaltılabilir. Bir iş yerinin temizliği en ince noktaların da temizliğini içerir. Aksi halde rahatsızlıklara yakalanmak çok kolaylaşabilir.

İş Yeri Temizliği İçin Yapılması Gerekenler

En ince noktalardan en görünür yerlere kadar dezenfektasyon işlemleri düzenli aralıklarla tekrarlanmalıdır. Lavabo temizlikleri gün içerisinde birkaç kez yapılmalı ve tam hijyen sağlandığından emin olunmalıdır. Çalışanların bulunduğu alanlarda en çok partiküle maruz kalan alanlardır. Masaların ve rafların tozları düzenli olarak alınmalı, camlar düzenli aralıklarla temizlenmeli, yerler yüzey temizleyiciler ile tozlardan arındırılmalıdır. Ofiste bulunan objelerin, süs eşyalarının tozlarının alınması çok gözle görülür olmadığından ihmale açıktır. Bu sebeple bu tarz nesnelerin temizliğine de özenilmelidir. Üç boyutlu avizelerin kullanıldığı ofislerde bu avizelerin de temizliği kontrol edilmeli, havalandırma ve klima boşluklarının dezenfektasyonu sağlanmalıdır.